Trick | Telewizja JAMBOX

Trick

sensacyjny / komedia, Polska, 2010, 96 min
reżyseria: Jan Hryniak
obsada: Piotr Adamczyk, Andrzej Chyra, Robert Wieckiewicz, Marian Dziedziel, Karolina Gruszka

Najbliższe emisje w
  • Niedziela, 22.05 g. 20:10

Historia dwóch genialnych oszustów, którzy przy pomocy misternej intrygi planują ucieczkę z więzienia. Pełne humoru i zwrotów akcji kino sensacyjne w najlepszym wydaniu.

Marek Kowalewski (Piotr Adamczyk) jest niezwykle utalentowanym fałszerzem dolarów. Niestety, pewnego dnia kończy się jego dobra passa i mężczyzna trafia do więzienia. Tam odwiedzają go funkcjonariusze służb specjalnych i składają mu kuszącą propozycję. Chcą by w zamian za skrócenie kary sfałszował pieniądze, którą posłużą jako okup za polskiego posła porwanego w Iraku. Kowalewski, razem z poznanym w więzieniu „Profesorem” Witkiem (Marian Dziędziel), postanawia zagrać va banque. Liczy, że uda mu się wydostać na wolność i jednocześnie wyrównać rachunki z przeszłości.

Wzorcowo zrealizowany film sensacyjny, porównywany z takimi kultowymi produkcjami jak Vabank czy Wielki Szu. Twórcami tego inteligentnego i emocjonującego obrazu są reżyser Jan Hryniak (Przystań, Trzeci) oraz scenarzysta i producent filmowy Michał J. Zabłocki. W Tricku zobaczymy śmietankę polskiego aktorstwa. Obok Piotra Adamczyka (Karol – człowiek, który został papieżem, Lejdis, Święty interes, Och Karol 2) i Mariana Dziędziela (Wesele, Dom zły, serial Chudy i jego ludzie) pojawią się m.in. Robert Więckiewicz (Wszystko będzie dobrze, Świadek koronny, Różyczka), Andrzej Chyra (Dług, Komornik, Katyń) i Karolina Gruszka (Kochankowie z Marony, Francuski numer, Inland Empire). Film zdobył cztery nominacje do Złotych Kaczek i najważniejszą nagrodę polskiej kinematografii, Złote Lwy, przyznaną za muzykę Pawła Mykietyna (33 sceny z życia, Tatarak, Essential Killing).

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «