The Walking Dead. Sezon 2dramat / horror / thriller, USA, 2011, 45 min
reżyseria: Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Guy Ferland, Gwyneth Horder-Payton, Michelle Maxwell MacLaren, Johan Renck
obsada: Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Jon Bernthal, Jeffrey DeMunn, Steven Yeun

Najbliższe emisje w FOX HD
Sobota, 22.10 g. 22:00Premierowy odcinek w każdą sobotę o 22:00

Ekranizacja kultowego komiksu pod tym samym tytułem. Serial opowiada o grupie ludzi starającej się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. Dowodzi nimi policjant Rick Grimes.

„The Walking Dead” to trzymająca w napięciu dramatyczna opowieść o zmaganiu się z naturą ludzką oraz bezustannej walce o przetrwanie. Nieustająca presja i próba ratowania życia stanowią istotę opowieści, której druga seria ukazuje jak zmieniło się życie tych, którym udało się przetrwać. Okazuje się, że ocalali są jeszcze bardziej niebezpieczni i okrutni, aniżeli bezmyślne istoty, z którymi dotychczas walczyli. Z czasem ci, którzy pozostali przy życiu, sami stają się chodzącymi trupami.

Po wykańczającym nerwowo zniszczeniu CDC, które miało miejsce pod koniec sezonu pierwszego, ocalali będą musieli spędzić dłuższy czas w drodze zanim dotrą do farmy Hershela, gdzie będą miały miejsce wydarzenia drugiego sezonu. Spotkają tam Hershela Greene’a (Scott Wilson), jego córkę Maggie (Lauren Cohan) i Otisa (Pruitt Taylor Vince, „Mentalista”, „Deadwood”), zarządcę farmy w średnim wieku.

Bohaterowie bezustannie wypatrują zombie, starają się także żyć i skupić na przetrwaniu, pozostawiając przeszłość za sobą… o ile jest to w ogóle możliwe. W kolejnych odcinkach drugiego sezonu przedstawione zostają retrospekcje z życia Lori i Shane’a, z czasów przed pojawieniem się zombi.

Zdjęcia do serialu „The Walking Dead” kręcone były w Atlancie. W serialu występują Andrew Lincoln jako Rick Grimes, Jon Bernthal jako Shane Walsh, Sarah Wayne Callies jako Lori Grimes, Laurie Holden jako Andrea, Jeffrey DeMunn jako Dale, Steven Yeun jako Glen, Norman Reedus jako Daryl Dixon oraz Chandler Riggs jako Carl Grimes.Zobacz inne polecane w TV «