Surogaci | Telewizja JAMBOX

Surogaci

Thriller sci-fi
USA, 2009, 85 min.
reż. Jonathan Mostow, wyk. Bruce Willis, Radha Mitchell, Rosamund Pike, Boris Kodjoe, James Francis Ginty

Najbliższe emisje w

premiera w HBO: 20.06.2010 godz. 20:10
powtórzenie:

23.06.2010 godz. 20:10
28.06.2010 godz. 18:10
29.06.2010 godz. 11:20

Futurystyczne kino akcji z Brucem Willisem w roli dzielnego policjanta, który musi ocalić świat. Efektowna przestroga przed pokładaniem zbyt wielkich nadziei w nowoczesnych technologiach.
Świat zmienił się nie do poznania. Ludzie żyją w zupełnej izolacji. Utrzymują ze sobą kontakt jedynie za pośrednictwem robotów zwanych surogatami. Zostały one stworzone jako doskonalsze wersje swoich ludzkich odpowiedników. W tym niemal idealnym świecie nie ma miejsca na przemoc. Twórcy robotów długo pracowali, by ją wyeliminować. Niespodziewanie, w tajemniczych okolicznościach ginie dwóch surogatów. Wkrótce zamordowani zostają także ludzie, których zastępowali. W tej sytuacji agent FBI, Tom Greer (Bruce Willis), zmuszony jest, po raz pierwszy od wielu lat, opuścić swój dom i zająć się rozwiązaniem zagadki tajemniczych morderstw. Od niego teraz zależy przyszłość nowego świata.
 
Akcja filmu umieszczona jest w świecie niedalekiej przyszłości, w którym maszyny wyręczają ludzi w ich codziennych czynnościach. W rzeczywistości, która wbrew pozorom daleka jest od ideału. Reżyserem tego niezwykle efektownego thrillera jest twórca Terminatora 3: Bunt maszyn – Jonathan Mostow. Scenariusz, oparty na komiksie pod tym samym tytułem, napisali Michael Ferris i John D. Brancato, znani dzięki pracy przy Grze i Systemie. Autorem zdjęć jest twórca niezapomnianych kadrów z filmów o przygodach Bourne'a – Oliver Wood (Tożsamość Bourne'a, Ultimatum Bourne'a, Krucjata Bourne'a). W roli głównej wystąpił zdobywca Złotego Globu Bruce Willis (cykl Szklana pułapka, Szósty zmysł, Sin City – Miasto grzechu, serial Na wariackich papierach). Partnerują mu dwie piękne i utalentowane aktorki - Radha Mitchell (Marzyciel, Melinda i Melinda, Człowiek w ogniu) iRosamund Pike (Śmierć nadejdzie jutro, Była sobie dziewczyna, Duma i uprzedzenie). W obsadzie znalazł się także pamiętny odtwórca roli Marsellusa Wallace’a z filmu Pulp Fiction – Ving Rhames.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «