Bear Grylls - ucieczka z piekła | Telewizja JAMBOX

Bear Grylls - ucieczka z piekła

serial dokumentalny 2013, 55 min
 

Najbliższe emisje w Discovery Channel HD
  • Czwartek, 03.10 g. 22:00

premierowe odcinki w czwartki o 22:00

Historie zwykłych ludzi, walczących o życie w najbardziej nieprzyjaznych regionach na ziemi. Każda z ocalałych osób udzieliła wywiadu, specjalnie na potrzeby stworzenia serialu, o tym w jaki sposób popadła w tarapaty oraz jak udało jej się z nich wybrnąć.

W najdrobniejszych szczegółach opisując swoje zmagania z przeciwieństwami losu. Bear Grylls postara się ukazać i omówić ich doświadczenia, zwracając uwagę na to co odróżnia tych ludzi od pozostałych, którym nie udało się wyjść cało z podobnych sytuacji aby móc podzielić się z nami swoją historią.

Podczas omawiania poszczególnych historii, Bear Grylls postara się odtworzyć sytuacje w jakich znaleźli się nasi bohaterowie. Postanowi wystawić się na niebezpieczeństwa m.in.: rzucając się w mini-lawiny, kąpiąc w lodowatych rzekach, przedzierając przez oślepiające burze piaskowe, spływając w dół rozszalałej górskiej rzeki, a także lawirując na granicy życia i śmierci podczas niezwykle trudnych wspinaczek górskich.

Bear Grylls będzie podróżował wzdłuż naszej planety od gorących piasków Sahary, aż po pokryte śniegiem góry Ameryki Północnej. Będzie zmagał się z wysoką wilgotnością, zarobaczoną gwatemalską dżunglą, odosobnionymi zakątkami marokańskiego kanionu oraz położonymi na górskich zboczach, nieprzebytymi lasami Włoch. Każde z tych miejsc ukaże nam swój unikalny wachlarz wyzwań jak również pozwoli zaprezentować podstawowe zasady przetrwania, takie jak: odszukanie źródła wody, pożywienia, schronienia, ogrzanie się oraz poruszanie się w terenie. Bear zademonstruje nam w jaki sposób ocalałym udało się oszukać śmierć dzięki skupieniu się na przynajmniej jednej z powyższych zasad przetrwania.

Zobaczymy Beara Gryllsa pijącego krew węża, dzięki której uda mu się zwalczyć efekt ciężkiego odwodnienia organizmu, wypełni moczem nieprzepuszczalny worek, aby użyć go jako termoforu oraz zapoluje na jadowite tarantule. Do każdego przypadku dołoży garść swoich doświadczeń i przemyśleń, które mogłyby pomóc, gdybyśmy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kluczowym jest abyśmy nie wpadali w panikę, pozostali skoncentrowani i zachowali spokój nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «