Bitwa pod Wiedniem | Telewizja JAMBOX

Bitwa pod Wiedniem

kostiumowy, 2012
reżyseria: Renzo Martinelli
obsada: F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, Jerzy Skolimowski

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Sobota, 04.01 g. 21:00

CZ | 09.01 | 22.15

Latem 1683 roku ogromna armia wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kary Mustafy (Enrico Lo Verso) rozpoczyna oblężenie Wiednia.

Po ucieczce cesarza Leopolda (Piotr Adamczyk) los miasta staje się poważnie zagrożony. Jeśli Wiedeń upadnie, chrześcijańska Europa padnie łupem Turków i islamu.

Narody europejskie jednoczą się przeciwko najeźdźcy w obronie swojej tożsamości. Po tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Mustafy, do boju włączają się polskie wojska i pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą, ale zwycięską walkę.

Akcja "Bitwy pod Wiedniem" przedstawia rzekome okoliczności drugiej odsieczy wiedeńskiej pod wodzą króla Jana III Sobieskiego, która powstrzymała atak wojsk tureckich Kary Mustafy na monarchię Habsburgów i zahamowała ekspansję Turków osmańskich na świat chrześcijański. Faktycznym bohaterem filmu jest jednak włoski mnich Marco D'Aviano (F. Murray Abraham), który jest przedstawiony jako jedna z głównych postaci przyczyniających się do porażki Turków. Współfinansowany przez PISF film kręcono m.in. w Warszawie, Łańcucie, Krasiczynie i Krakowie.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «