Demony da Vinci | Telewizja JAMBOX

Demony da Vinci

serial przygodowy, 2013, 85 min
twórca serialu: David S. Goyer
występują: Tom Riley, Laura Haddock, Ian Pirie, Eros Vlahos

Najbliższe emisje w FX HD
  • Sobota, 13.04 g. 22:00

soboty o 22:00

Zrealizowany z ogromnym rozmachem, najnowszy serial autorstwa Davida S. Goyera, współtwórcy scenariusza do trylogii „Mroczny rycerz powstaje” i „Człowieka ze stali”, to niezwykła opowieść o niezwykłym człowieku.

Nieopowiedziana dotąd historia nieokiełznanego geniuszu, która ukazuje to, co mogłoby się wydarzyć. Serial będzie miał swoją premierę niemal jednocześnie w ponad 120 krajach. W Polsce zadebiutuje w sobotę, 13 kwietnia br. o godz. 22:00, zaledwie w jeden dzień po premierze w USA.

Serial „Demony da Vinci” jest jak szalony sen, pełen pasji, przygód, mistycyzmu, prawdy i fantazji. Pierwszy sezon, który rozgrywa się we Florencji w latach 1477-1478, śledzi owiane tajemnicą lata z życia Leonarda. Poznajemy go jako młodego, porywczego, pewnego siebie, twórczego wizjonera, który nie boi się zaryzykować wszystkiego dla miłości i wolności. Ma dwadzieścia pięć lat i pracuje na własne nazwisko. Przystojny, błyskotliwy, prawdziwy geniusz, jest zupełnie inny od mężczyzn swojej epoki. Da Vinci to demaskator kłamstw leżących u podstaw religii. Rebeliant mający obalić rządy elit, fenomenalny wynalazca, ale również bękart pragnący bycia uznanym przez własnego ojca. Historyczne wydarzenia rzucają go w sam środek walk o władzę między jego ukochaną Florencją a Rzymem. Ponadto uwikłany jest w miłosny trójkąt z Lukrecją, kochanką swojego patrona, Wawrzyńca Medyceusza.

Da Vinci widzi i przewiduje rzeczy, których inni nie dostrzegają. Jednak jego prawdziwym powołaniem jest odkrycie tajemnic wszechświata. Młody geniusz poszukuje Księgi Liści, mistycznego kompendium tajnej, zakazanej wiedzy, która według legendy opisuje sekrety naszego istnienia. Aby posiąść tę wiedzę i wyzwolić ludzkość, Leonardo będzie w stanie zaryzykować wszystko, co ma i stawić czoło potędze Watykanu.

Pasja, ambicja i niebezpieczeństwo to dopiero początek tej historii. W swoich poszukiwaniach prawdy Leonardo trafi do rzekomo nawiedzonego miasta, stanie oko w oko ze środkowoeuropejskim władcą i szaleńcem – Władem Drakulą i włamie się do Tajnego Archiwum Watykańskiego. Żeby bronić Florencji, stworzy broń masowego rażenia. Będzie jednak zmuszony ponieść konsekwencje swoich czynów. Za chaos, który wywoła dla dobra ludzkości, przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.

W serialu zobaczyć będzie można niezwykłe wynalazki Leonarda, takie jak paralotnia czy kombinezon nurka. A także obrazy… począwszy od portretu Lukrecji, kobiety, której nie powinien był kochać. Co takiego dostrzeże da Vinci w jej rysach? Kiedy zrozumie, że jego wielka miłość skrywa przerażający, mroczny sekret?

Wiele serialowych postaci istniało w rzeczywistości, tak jak realnych jest wiele pokazanych wydarzeń, m.in. spisek Pazzich, dojście do władzy rodu Medyceuszy czy walka między Florencją a Rzymem. Kult mitraizmu nadal owiany jest tajemnicą, jednak znane są jego wielkie wpływy na tamte czasy. Czy stanowi on klucz do odkrycia prawdy o brakujących latach w biografii Leonarda da Vinci?

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «