Drakula | Telewizja JAMBOX

Drakula

serial grozy, 2013
reżyseria: Andy Goddard, Steve Shill, Brian KellyNick MurphyTim Fywell
obsada: Jonathan Rhys Meyers, Oliver Jackson-Cohen, Ben Miles, Jessica De Gouw, Thomas Kretschmann

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Czwartek, 08.05 g. 21:30

czwartki o 21:30

Serial oparty na postaciach i motywach klasycznej powieści Brama Stokera. W rolach głównych Jonathan Rhys Meyers, Thomas Kretschmann i Oliver Jackson-Cohen.

W 1896 roku w Londynie zjawia się Drakula, który jako tajemniczy amerykański przemysłowiec Alexander Grayson (Jonathan Rhys Meyers) zwraca uwagę miejscowej arystokracji zakupem wystawnej rezydencji w CarfaxManor. Zamieszkuje w niej wraz ze swoim radcą prawnym i zaufanym powiernikiem, panem Renfieldem (Nonso Anozie). Grayson chce przekonać londyńskie społeczeństwo do nowych technologii, a w szczególności energii elektrycznej, która może rozświetlić Londyn. Jednak prawdziwym powodem przybycia Drakuli do Londynu jest zemsta na ludziach, którzy rzucili na niego klątwę nieśmiertelności i zabili jego żonę. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy zakochuje się w Minie Murray (Jessica De Gouw), która bardzo przypomina jego nieżyjącą żonę.

Grayson organizuje w swojej posiadłości wystawne przyjęcie, na którym prezentuje londyńskiej elicie nową technologię. Wynalazek spotyka się z chłodnym przyjęciem, zwłaszcza ze strony inwestorów związanych z przemysłem naftowym, którzy zaniepokoili się o swoje dochody w przypadku, gdyby "sztuczka" - jak ją nazwali - okazała się prawdą. Grayson zatrudnia jako swojego przewodnika w kontaktach z londyńską arystokracją reportera "The London Inquisitor", Jonathana Harkera(Oliver Jackson-Cohen), który jest narzeczonym Miny. Jednocześnie postanawia uwieść związaną z tajemniczym Zakonem Smoka łowczynię wampirów Lady JayneWetherby (Victoria Smurfit).

W głównego bohatera serialu wcielił się jeden z jego producentów Jonathan Rhys Meyers, zdobywca Złotego Globu za tytułową kreację w filmie "Elvis", znany szerokiej publiczności jako król Henryk VIII z "Dynastii Tudorów". Meyersowi na planie towarzyszy Thomas Kretschmann, który - co ciekawe - w 2012 roku zagrał Drakulę w filmie Daria Argento. Tym razem, jako Abraham van Helsing, Kretschmann budzi ze snu słynnego wampira i zawiera z nim sojusz przeciwko wspólnemu wrogowi. Jego obsesja na temat zemsty i władzy sprawia, że staje się większym zagrożeniem dla ludzi niż sam Drakula. Do obsady dołączył także Oliver Jackson-Cohen, który zagrał Jonathana Harkera, dziennikarza który desperacko wspina się po szczeblach kariery i arystokratycznej hierarchii. W piękną Wilhelminę Murray, która do złudzenia przypomina zmarłą żonę Graystona, wcieliła się Jessica De Gouw, a w jej przyjaciółkę, seksowną londyńską arystokratkę Lucy - Katie McGrath. Lojalny powiernik Graystona, R.M. Renfield, wystąpił pod postacią Nonso Anozie'ego, a zafascynowanej tajemniczym inwestorem Lady Jane ciała i talentu użyczyła Victoria Smurfit. Za przetłumaczenie historii Drakuli na język filmowy jest odpowiedzialny Cole Haddon, który został także jednym z producentów wykonawczych projektu.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «