Glee 3 | Telewizja JAMBOX

Glee 3

serial komediowy, muzyczny 2011, 50 min
reżyseria: Eric Stoltz
obsada: Dianna Agron, Chris Colfer, Jane Lynch, Jayma Mays, Kevin McHale

Najbliższe emisje w FOX HD
  • Poniedziałek, 10.09 g. 21:00

Rozpoczynamy trzeci sezen "Glee" - popularnej komedii muzycznej, opowiadającej o grupie zdolnych i ambitnych uczniów, którzy starają się pokonać swoją śpiewającą konkurencję, jednocześnie z trudem nawigując po korytarzach liceum im. McKinleya.

„Glee” to komedia muzyczna pełna zjadliwego humoru, która bardzo szybko stała się zjawiskiem popkulturowym. Jako najwyżej oceniany nowy serial, oparty na oryginalnym scenariuszu, cieszy się uznaniem zarówno krytyki, jak i Gleeków – oddanej grupy wielbicieli. W Stanach Zjednoczonych, płyty z muzyką z „Glee” dwukrotnie zdobyły status złotej oraz platynowej płyty, a piosenki z serialu pobrano dotychczas z internetu ponad 16 milionów razy. Miarą popularności „Glee” jest również 19 nominacji do nagrody Emmy® i 11 nominacji do Złotych Globów® oraz status najbardziej nominowanego serialu roku.

Oprócz wielu innych prestiżowych nagród, serial zdobył w sumie cztery Emmy®, w tym dla Ryana Murphy’ego za Najlepszą Reżyserię Serialu Komediowego i Jane Lynch w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialu Komediowym oraz cztery Złote Globy® - dwukrotnie jako Najlepszy Serial Telewizyjny – Komedia lub Musical, dla Jane Lynch, Najlepszej Aktorki Drugoplanowej w Serialu, Miniserialu lub Filmie Telewizyjnym i dla Chrisa Colfera w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Serialu, Miniserialu lub Filmie Telewizyjnym.

„Glee” opowiada o grupie zdolnych i ambitnych uczniów, którzy starają się pokonać swoją śpiewającą konkurencję, jednocześnie z trudem nawigując po korytarzach liceum im. McKinleya. Chociaż chór New Directions przegrał w konkursie regionalnym, teraz ma zamiar wystąpić podczas zawodów krajowych i pokonać swoich największych rywali – Vocal Adrenaline.

Nieustraszonym przewodniczącym klubu Glee jest Will Schuester (Matthew Morrison), utalentowany, młody nauczyciel o złotym sercu, uwielbiający hip-hop. Do Glee - grupy aspirujących gwiazd New Directions należą Rachel Berry (Lea Michele), dziewczyna o perfekcyjnym głosie, która z nieustanną determinacją dąży do uzyskania popularności; Finn (Cory Monteith), przystojny rozgrywający szkolnej drużyny futbolowej, zmagający się z osobistymi problemami; Kurt (Chris Colfer), chłopak o twarzy dziecka, który śpiewa sopranem i bardzo uważnie śledzi najnowsze trendy w modzie; Mercedes (Amber Riley), wokalistka z potężnym głosem, mogąca dorównać największym diwom show biznesu; Artie (Kevin McHale), chłopak na wózku inwalidzkim o zabójczym wokalu, marzący o tym, że kiedyś zatańczy; oraz Tina (Jenna Ushkowitz), mroczna dziewczyna o miękkim sercu. W klubie śpiewają również pewny siebie Puck (Mark Salling); Quinn (Dianna Agron) – zimna jak lód księżniczka, która została nastoletnią matką oraz dynamiczny, choć głupiutki duet cheerleaderek - Brittany (Heather Morris) i Santana (Naya Rivera). Will jest zdeterminowany, by pomóc dzieciakom w dotarciu do konkursu krajowego, ale na każdym kroku czeka go walka z jego nemesis – Sue Sylvester (Jane Lynch), przebiegłą trenerką cheerleaderek i mściwą, byłą żoną Terri (Jessalyn Gilsig). Jedynymi sojusznikami pana Schuestera w liceum im. McKinleya są cierpiąca na nerwicę natręctw pedagog szkolna Emma Pillsbury (Jayma Mays) oraz wspierający rodzice, tacy jak ojciec Kurta, Burt Hummel (Mike O’Malley).

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «