Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć | Telewizja JAMBOX

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

film sensacyjny, 2012, 107 min
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Tomasz Kot, Piotr Adamczyk, Stanisław Mikulski, Emil Karewicz, Marta Żmuda Trzebiatowska

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Niedziela, 05.05 g. 20:00

piątek, 10.05 godz. 22:55

Hans Kloss, as polskiego wywiadu, wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. Starając się go zdobyć, musi uważać na swego odwiecznego wroga – Brunnera.

Madryt, 1975 rok. Po ceremonii pogrzebowej jednego z ukrywających się w Hiszpanii nazistów, Klossa (Stanisław Mikulski) zaprasza do siebie niejaki Werner (Daniel Olbrychski). Na miejscu Hans spotyka Hermanna Brunnera (Emil Karewicz), który chce dowiedzieć się, co J-23 wie na temat miejsca ukrycia największego skarbu Trzeciej Rzeszy - Bursztynowej Komnaty.

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) - agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 - wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów jest zaryzykować bezpieczeństwo misji.

Twórcy "Klossa" nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku: filmami "Tylko dla orłów" i "Komandosi z Navarony". "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss - Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy. Pracę nad scenariuszem filmu rozpoczęli Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, scenarzyści serialu "Stawka większa niż życie", jednak obaj zmarli podczas prac. Scenariusz dokończył Władysław Pasikowski.

 

 

 

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «