Kontra: Zemsta | Telewizja JAMBOX

Kontra: Zemsta

serial akcji, 2012, 45 min
reżyseria: Bill Eagles
obsada: Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Rhashan Stone, Michelle Lukes

Najbliższe emisje w HBO HD
  • Sobota, 09.02 g. 22:00

soboty o 22:00

Żywiołowy thriller z fabułą czerpiącą z obecnych i codziennych nagłówków. Kontra to serial skupiający się na dwóch członkach elitarnej organizacji antyterrorystycznej znanej jako Sekcja 20.

Michael Stonebridge (Philip Winchester), Brytyjczyk, przeniesiony z pracy w terenie do szkolenia rekrutów w otwarciu sezonu drugiego, oraz Damien Scott (Sullivan Stapleton), czynny agent U.S. Delta Force, zwolniony w przeddzień inwazji na Irak, który w sezonie pierwszym zrobił co mógł by pomóc Sekcji 20 schwytać międzynarodowego terrorystę. Koprodukcja Cinemax i Brytyjskiego Sky TV, dziesięcioodcinkowy drugi sezon śledzi czyny Stonebridge’a, Scott’a i nowego szefa, Rachel Dalton (Rhona Mitra), gdy przeszukują Afrykę w pogoni za nową grupą przestępców, każdy rywalizujący o skrzynkę bezcennych nuklearnych zapalników, które mogłyby doprowadzić do Armagedonu, gdyby wpadły w niewłaściwe ręce.

Scott otrzymuje rozkaz, aby udać się na pustynię w Kenii i przejąć tam Keemala, wysokiego rangą libijskiego funkcjonariusza, który poprosił brytyjską ambasadę o azyl. Nie jest jednak w stanie wypełnić swojej misji, bo musi odbić trzech porwanych jeńców w targanym wojną Mogadiszu. Jest to trudne zadanie, bo zakładników przetrzymuje brutalny watażka Huseyin Waabri. Scott ryzykuje własne życie, aby uratować porwanych w Afryce cywili, a Stonebridge szkoli w Anglii nowych rekrutów Sekcji 20 – jego pozornie łatwe zadanie okazuje się być śmiertelnie niebezpieczne, kiedy rozchwiany emocjonalnie żołnierz Jake Hanson, którego brat służył niegdyś pod dowództwem Stonebridge’a, przeżywa załamanie nerwowe.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «