Marmaduke - pies na fali | Telewizja JAMBOX

Marmaduke - pies na fali

film familijny 2010
reżyseria: Tom Dey
obsada: Jacek Bończyk, Agnieszka Fajlhauer, Owen Wilson/Łukasz Lewandowski, Fergie/Anna Gajewska, George Lopez/Maciej Kujawski

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Niedziela, 11.12 g. 20:00

Phil Winslow z żoną Debbie oraz trójką dzieci - Brianem, Barbarą i Sarah przeprowadzają się z Kansas do słonecznej Kalifornii. Towarzyszy im stukilogramowy dog niemiecki - Marmaduke, którego właściciele traktują jak pełnoprawnego członka rodziny.

W Orange County Marmaduke szuka nowych znajomości. Jego pierwszym kumplem zostaje niebieski rosyjski kot Carlos. Do Marmaduke'a przyjazną łapę wyciągają także kundelki - Maja, Raisin i Giuseppe, ale dog marzy, aby przyłączyć się do bandy Pedigree. Aby wkupić się w ich łaski, organizuje pod nieobecność swoich właścicieli na imprezę.

Oryginalny "Marmaduke" to cykl historyjek obrazkowych autorstwa Brada Andersona i Phila Leeminga , drukowanych w amerykańskiej prasie nieprzerwanie od 1954 roku. Przygody niemieckiego doga można znaleźć w sześciuset gazetach w ponad dwudziestu krajach, jednak w Polsce kultowy komiks jest nieznany. Marmeduke trafił do serialu, zanim w 2010 roku zadebiutował na dużym ekranie. Scenariusz zabawnej historii o świecie psów napisali Tim Rasmussen i Vince Di Meglio, którzy wspólnie są autorami takich obrazów, jak "Poznaj moich rodziców", "Licencja na miłość" i "Nieszczęścia chodzą parami. Scenarzyści przenieśli w świat gadających psów fabularne schematy z komedii o nastolatkach. Tytułowy bohater, podobnie jak pies z komiksu, to nieco rozpieszczony dog niemiecki, utrapienie, ale i oczko w głowie właścicieli. Marmaduke utyskuje, że nie rozpieszczają go tak jak dawniej i toczy boje z zakazującym wszystkiego panem domu, którego nazywa "Panem Nie". Zawsze znajduje też sposób, żeby się wyróżnić. Zagrały go ważące po 125 kilogramów dogi niemieckie - George i Spirit, dzięki którym Marmaduke ma złożoną "osobowość". George jest perfekcyjnie wyszkolony, a Spirit świetnie radził sobie w scenach dynamicznych. W sumie w filmie wystąpiło 80 psów i 6 kotów, a niektóre ze zwierząt przeszły wielotygodniowe szkolenie. Reżyserii tego widowiska podjął się TOM DEY ("Kowboj z Szanghaju", "Showtime", "Miłość na zamówienie"). W rolę zapracowanego Phila Winslowa wcielił się Lee Pace ("Bez skrupułów", "Samotny mężczyzna", "Pewnego razu w Rzymie"). Jego małżonkę Debbie, oddaną żonę i matkę, dzięki której rodzina normalnie funkcjonuje z Marmadukiem pod jednym dachem, gra Judy Greer ("Osada", "27 sukienek"). Psim maniakiem, który chodzi po parku bez butów, bo przecież psy też ich nie noszą, jest nominowany m.in. do Oscara i Złotych Globów William H. Macy ("Fargo", "Ciepła czapka", "Gang dzikich wieprzy"). Większość zdjęć powstała w Vancouver i na plażach południowej Kalifornii. Ich autorem jest Greg Gardiner ("Faceci w czerni 2", "Plan gry", "Ona czyli on"). Muzykę skomponował Christopher Lennert ("Dr Dolittle 3", "Alvin i wiewiórki").

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «