Misja: Afganistan | Telewizja JAMBOX

Misja: Afganistan

serial wojenny, Polska, 2012, 100 min
reżyseria: Maciej Dejczer, Grzegorz Kuczeriszka
obsada: Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos, Mikołaj Krawczyk, Piotr Rogucki

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Niedziela, 14.10 g. 22:00

w każdą niedzielę o 22:00

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial wojenny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji. Historia ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączył Afganistan.

Misja polskiego kontyngentu w Afganistanie trwa już ponad 10 lat, a dotąd żaden producent filmowy nie podjął tego tematu. CANAL+ postanowił jako pierwszy pokazać widzom na czym polega praca polskich żołnierzy, jak wygląda ich życie w afgańskiej bazie, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jak silnych emocji doświadczają. Wartka akcja, pluton, jako bohater zbiorowy i ciekawie skonstruowane indywidualne postaci stworzą poruszającą opowieść, którą abonenci obejrzą w CANAL+ już tej jesieni.

Serial "Misja Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera – porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński).

Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - jest podejrzewany, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. Głównym antagonistą "Konasza" jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) – dowódca I plutonu. Napięcie między oficerami widoczne jest od pierwszego spotkania, a zażegnaniu konfliktu nie pomaga rywalizacja o... kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska).

Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański) - żołnierze II plutonu – każdy z nich nosi w sobie inną wojnę. To jak chodzenie po linie nad przepaścią: żaden z nich nie wyjeżdża na patrol zakładając, że może zginąć. A dla nich to codzienność. Przygotowali się do tego miesiącami, latami. Ale czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «