Parasitedramat 2019, 132 min
reżyseria: Joon-ho Bong
obsada: Kang-ho Song, Seon-gyun Lee,
Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi, Hye-jin Jang

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
Sobota, 23.05 g. 21:00Ki-woo dostaje pracę jako korepetytor córki zamożnego małżeństwa i wymyśla sposób na zatrudnienie reszty swojej rodziny.

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Reżyser zafascynowany filmem niemym przygotował film w dwóch alternatywnych odsłonach. Pierwotna wersja po niemal roku doczekała się swojego czarno-białego odpowiednika, zaprezentowanego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie na początku 2020 roku.

Film nagrodzono na MFF Cannes 2019 Złotą Palmą. Laureat Oscara w czterech kategoriach, w tym dla najlepszego filmu. Zdobył też Złoty Glob w kategorii najlepszy film zagraniczny oraz nagrody BAFTA i inne.Zobacz inne polecane w TV «