Prawi Gemstonowiekomedia 2019, 57 min
reżyseria: Danny McBride
obsada: Danny McBride, John Goodman, Edi Patterson
Cassidy Freeman, Adam DeVine

Najbliższe emisje w HBO HD
Poniedziałek, 19.08 g. 21:1019-08-2019 22:10
20-08-2019 02:30
22-08-2019 20:00
25-08-2019 01:40
25-08-2019 19:00

Historia światowej sławy rodziny teleewangelistów o długiej tradycji dewiacji, chciwości i działalności charytatywnej – wszystko oczywiście w imię wyższych wartości.

Drugie już pokolenie Gemstonów, rodziny o wielkich tradycjach telekaznodziejskich, to żywy dowód na to, że kult religijny bywa źródłem zysku w wielu postaciach, wliczając w to własny megakościoł. Najstarszy spośród trojga dorosłego rodzeństwa - Jesse Gemstone (Danny McBride) stara się iść w ślady ojca i, wraz z bratem, kontynuować jego dzieło. Okazuje się jednak, że grzechy jego przeszłości stanowią zagrożenie dla całej rodzinny.

Obok Danny’ego McBride’a w rolach rodzeństwa Gemstonów występują: Adam Devine (Pitch Perfect) jako pseudo-hipster Kelvin, najmłodszy z całej trójki, na każdym kroku utrudniający bratu życie oraz Edi Patterson (serial HBO Wicedyrektorzy) jako Judy, potajemnie mieszkająca z narzeczonym i marząca o uwolnieniu się od rodziny. John Goodman (serial HBO Treme, The Conners) gra głowę rodziny – przeżywającego kryzys Eliego Gemstone’a, opłakującego zmarłą żonę Aimee-Leigh (Jennifer Nettles) i dręczonego wątpliwościami, co do faktycznej misji rodzinnej. Prawi Gemstonowie (The Righteous Gemstones) to trzeci wyprodukowany przez HBO serial zespołu Rough House Pictures w składzie Danny McBride, Jody Hill i David Gordon Green (poprzednie tytuły to Wicedyrektorzy oraz Mogło być gorzej). Danny McBride jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka, pełnił też obowiązki producenta wykonawczego. Jody Hill i David Gordon Green dzielili natomiast obowiązki producentów wykonawczych oraz reżyserów pozostałych ośmiu odcinków.Zobacz inne polecane w TV «