Wesele w Sorrento | Telewizja JAMBOX

Wesele w Sorrento

komedia, romantyczny, 2012, 111 min
reżyseria: Susanne Bier
obsada: Trine Dyrholm, Pierce Brosnan, Paprika Steen, Kim Bodnia, Christiane Schaumburg-Müller

Najbliższe emisje w HBO HD
  • Środa, 07.05 g. 20:10

08-05-2014 13:00     
10-05-2014 06:00     
10-05-2014 17:45     
27-05-2014 20:10     
28-05-2014 13:20

Rewelacyjna komedia o nieoczekiwanym uczuciu między zmagającą się z nowotworem Dunką a angielskim wdowcem. Para poznaje się w drodze do Włoch, dokąd podróżują na wesele.

Ida (Trine Dyrholm) jest fryzjerką, która zmaga się z groźną chorobą. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie ku dobremu, kobieta odkrywa, że mąż (Kim Bodnia) zdradza ją z dużo młodszą koleżanką z pracy. Philip (Pierce Brosnan) z kolei to stąpający mocno po ziemi angielski biznesmen. Mężczyzna wiele lat temu stracił żonę i wciąż nie może się z tym pogodzić. Okazuje się, że córka Idy (Molly Blixt Egelind) i syn Philipa (Sebastian Jessen) planują się pobrać. Ich rodzice poznają się w drodze do Włoch, gdzie ma się odbyć wesele.

Słodko-gorzka komedia potwierdzająca tezę, że na miłość nigdy nie jest za późno. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna była Dunka Susanne Bier, znana z takich produkcji, jak Bracia, Tuż po weselu czy W lepszym świecie (Oscar dla najlepszego filmu zagranicznego). Wesele w Sorrento jest pogodną opowieścią, która bawi i wzrusza do łez. Wśród licznych zalet filmu trzeba wymienić bezpretensjonalny scenariusz, naturalne dialogi, ciepły humor czy przepiękne widoki włoskich krajobrazów. W główne role brawurowo wciela się doskonały duet aktorski – nagrodzona za swoją kreację statuetką Roberta Trine Dyrholm (Telenowela, W lepszym świecie) oraz dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Pierce Brosnan (Mamma Mia!, Autor widmo). Film odniósł sukces zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii „najlepsza komedia”.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «