Westworld 4 | Telewizja JAMBOX

Westworld 4

akcja/sci-fi 2022, 55 min
reżyseria: Lisa Joy/Jonathan Nolan
obsada: Thandiwe Newton, Tessa Thompson,
Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris,
Aaron Paul, Luke Hemsworth, Ariana DeBose

Najbliższe emisje w HBO HD
  • Poniedziałek, 27.06 g. 03:00
  • Poniedziałek, 27.06 g. 20:10

Mroczna odyseja o przeznaczeniu świadomej formy życia, stworzona przez Jonathana Nolana i Lisę Joy, powraca z długo wyczekiwanym nowym sezonem.

Westworld to serial oparty na filmie z lat 70. o tym samym tytule. Akcja serii rozgrywa się w roku 2050. Naukowcy udoskonalili Sztuczną Inteligencję i różnego typu roboty wspomagają ludzi w codziennym życiu. Najdoskonalszym tworem są biomechaniczne istoty zasiedlające park rozrywki o nazwie Westworld – gigantyczny teren urządzony na wzór Dzikiego Zachodu. Androidy, zwane hostami, nie zdają sobie sprawy, że nie są ludźmi. Prowadzą egzystencję na wzór XIX-wiecznych mieszkańców pogranicza, wcielając się w role kowbojów, rewolwerowców, farmerów, prostytutek, poszukiwaczy złota czy Indian. W rzeczywistości są zabawkami dla odwiedzających park bogatych gości, którzy chcą przeżyć realistyczną i nierzadko krwawą przygodę.
Nowy sezon Westworld może różnić się od poprzednich brakiem Dolores – a przynajmniej dawnej Dolores, granej przez Evan Rachel Wood. Jakaś wersja tej postaci na pewno się pojawi, ale nie wiadomo, w jakim ciele i co będzie pamiętać z poprzedniej egzystencji. Warto jednak pamiętać, że Wood wciąż jest wymieniana w obsadzie serialu. W finałowym sezonie ponownie spotkamy Bernarda, który wciąż próbuje rozwikłać zagadki związane z parkami, technologią Forda i umysłami hostów. Charlotte/Dolores prawdopodobnie będzie budować armię androidów, a Mężczyzna w Czerni znajdzie się w zupełnie nowej roli.

Zobacz inne polecane w TV «