Zamiana ciał | Telewizja JAMBOX

Zamiana ciał

komedia, 2011, 107 min
reżyseria: David Dobkin
obsada: Ryan Reynolds, Jason Bateman, Leslie Mann, Olivia Wilde, Alan Arkin

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Sobota, 08.12 g. 21:50

Dave (Jason Bateman) i Mitch (Ryan Reynolds) są kumplami od dziecka. Z upływem lat ich więzi osłabły i nie spędzają już ze sobą tyle czasu co dawniej.

Dave, stateczny ojciec trójki dzieci i kochający mąż pięknej Jamie (Leslie Mann), jest prawnikiem w renomowanej kancelarii. Właśnie przygotowuje fuzję, która pozwoli mu awansować na wspólnika. W międzyczasie fantazjuje o nowej seksownej współpracownicy Sabrinie (Olivia Wilde).

Podczas gdy Dave w krótkim czasie osiągnął niemal wszystko, Mitch pozostaje wiecznym chłopcem, obibokiem o słomianym zapale i kobieciarzem. Z wyjątkiem sporadycznego grywania w reklamówkach i filmach erotycznych nie robi praktycznie nic. Wiecznie zapracowany i przemęczony Dave marzy o przygodnym seksie i beztroskim życiu, jakie prowadzi jego przyjaciel. Z kolei Mitch zazdrości Dave'owi kochającej rodziny i stabilnej dobrze płatnej pracy. Na zakończenie pewnego szalonego wieczoru przyjaciele wyznają sobie: "chciałbym żyć, jak ty". Życzenie spełnia się już następnego dnia, gdy budzą się w nie swoich łóżkach i co ważniejsze, nie w swoich w ciałach.

Punktem wyjścia komedii o perypetiach dwóch przyjaciół pragnących odmiany w życiu był scenariusz autorstwa Jona Lucasa i Scotta Moore'a, twórców przeboju "Kac Vegas". - Raz w miesiącu spotykam się z kolegami na kolacji. Któregoś wieczoru okazało się, że tylko ja i kolega jesteśmy żonaci. Pozostali zaczęli się śmiać z naszych poglądów na kawalerskie życie. Były zupełnie nieprawdziwe. Nie byliśmy w stanie się porozumieć. Zadawałem głupie pytania typu "Co dokładnie mówi się kobiecie na randce?", a oni pytali: "Jesteś żonaty... uprawiasz seks raz czy dwa razy dziennie?". Rozmowy prowadzone podczas tych kolacji i to, jak bardzo się nie rozumieliśmy weszły do scenariusza i stały się podstawą filmu." - wspomina Lucas. Scenariusz "Zamiany ciał" wykorzystujący wciąż popularny komediowy schemat "wejścia w cudze buty" z miejsca przypadł do gustu reżyserowi DAVIDOWI DOBKINOWI. - Tekst był inteligentnie napisany. Zawierał komiczne spojrzenie na świat mężczyzn i to, co myślimy o miłości i seksie - mówi Dobkin, uznawany za reżysera, który tchnął drugie życie w gatunek komedii dla dorosłych. Zadebiutował w 1998 roku czarną komedią "Martwe gołębie". Na koncie ma również m.in. "Rycerzy z Szanghaju" z Owenem Wilsonem oraz "Freda Clausa - Brata Świętego Mikołaja" z Vincem Vaughnem. W 2005 roku nakręcił jeden z największych komediowych przebojów ostatniej dekady "Polowanie na druhny", który zarobił blisko 300 milionów dolarów.

Dla powodzenia "Zamiany ciał" kluczowe było znalezienie właściwych aktorów, którzy wiarygodnie zagrają Mitcha i Dave'a, zarówno przed jak i po zamianie ciał. Wymagające szczególnego komediowego wyczucia role zaproponowano Jasonowi Batemanowi i Ryanowi Reynoldsowi, prywatnie dobrym znajomym, dla których był to pierwszy wspólny występ od czasu "Asa w rękawie" (2006). Bateman, zdobywca Złotego Globu za rolę w serialu "Bogaci bankruci", znany z takich obrazów, jak "Hancock", "Juno" czy "W chmurach", rolę w "Zamianie ciał" przyjął zachęcony nazwiskami twórców. - Nigdy nie byłem fanem podobnych filmów, będących z reguły niewinnymi, familijnymi opowiastkami. Pomyślałem, że to nie może być kolejna "Vice versa" czy "Zakręcony piątek", skoro za filmem stoi reżyser "Polowania na druhny" i scenarzyści "Kac Vegas". I nie pomyliłem się!" - relacjonuje aktor, dla którego podwójna rola w "Zamianie ciał" była okazją do przełamania dotychczasowego emploi. Dla Reynoldsa, jednego z najbardziej rozchwytywanych ludzi w Hollywood, decydujący okazał się scenariusz, który w jego ocenie różni się od komedii, w których grywał dotychczas. - Przeważnie w tego typu produkcjach postaci są do bólu stereotypowe, ale w "Zamianie ciał" dostrzegam wiele niuansów - mówi kanadyjski gwiazdor, znany z takich przebojów, jak "Wieczny student", "Narzeczony mimo woli" czy "Green Lantern". W filmie pojawiają się również: Leslie Mann ("Wpadka", "17 Again", "Funny People"), Olivia Wilde ("Tron: Dziedzictwo", "Kowboje i obcy", "Wyścig z czasem") i zdobywca Oscara Alan Arkin ("Mała Miss").

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «