Voice over LTE w JAMBOX mobile | Telewizja JAMBOX

VoLTE - rozmawiaj z prędkością technologii LTE

VoLTE (Voice over LTE) to technologia transmisji połączeń głosowych wykorzystująca sieć 4G/LTE. Dotychczas połączenia realizowane były jedynie w technologii 3G lub 2G. Dzięki VoLTE telefon wykorzystuje sieć 4G/LTE do prowadzenia rozmów, co pozwala na szybsze zestawienie połączenia z wybranym rozmówcą. Zauważalna jest także lepsza, bardziej czysta, jakość dźwięku niż dotychczas.

Technologia VoLTE to:

 • Lepszy zasięg - telefon wykorzystuje nie tylko sieć 2G i 3G, ale również 4G/LTE do zrealizowania połączenia głosowego. W miejscach, gdzie nie ma dostępnej sieci 4G i VoLTE jest wykorzystywana dotychczasowa technologia 2G lub 3G.
 • Błyskawiczne realizowanie połączeń (czas poniżej 1 sekundy) do innych użytkowników VoLTE i Wi‑Fi Calling.
 • Doskonała, jakość dźwięku dla połączeń, w których obydwaj użytkownicy korzystają z VoLTE, Wi‑Fi Calling.
 • Równoległa możliwość korzystania z Internetu 4G/LTE podczas połączenia głosowego. Jeżeli aparat nie korzysta z technologii VoLTE, równoległe prowadzenie rozmowy i łączenie z Internetem powoduje konieczność przełączenia się aparatu do technologii 2G lub 3G i tym samym zmniejszenie prędkości i jakości połączenia z Internetem.
VoLTE w JAMBOX mobile

Co jest potrzebne aby skorzystać z usługi VoLTE:

VoLTE od JAMBOX mobile – FAQ

 • VoLTE to skrót od angielskiej nazwy „Voice-over-LTE” i oznacza nowoczesną technologię umożliwiającą realizowanie połączeń głosowych w sieci LTE. Dotychczas połączenia realizowane były za pośrednictwem sieci 3G i 2G, a technologia LTE dotyczyła głównie transmisji danych. Dzięki VoLTE Klienci JAMBOX mobile mogą teraz rozmawiać i SMS-ować z prędkością LTE.
 • Usługa działa na terenie Polski, a od 31.10.2022 również w wybranych sieciach w roamingu, obecnie są to: AT&T w USA oraz Elisa Finland. Pracujemy nad uruchomieniem technologii VoLTE także z innymi sieciami w innych krajach. W wybranych sieciach, posiadając terminal z obsługa VoLTE także w roamingu, możesz korzystać z LTE do wykonywania połączeń głosowych za granicą, zamiast korzystać z dotychczasowych sieci 3G lub 2G. Oznacza to lepszą jakość połączenia w miejscach gdzie LTE jest dostępne w tych sieciach.

  Niektórzy Partnerzy roamingowi JAMBOX mobile rozpoczęli całkowite wyłączanie technologii 3G lub zmniejszają obszarowo zasięg 3G oraz 2G w swoich sieciach, co oznacza, że połączenia VoLTE będą nabierały większego znaczenia na całym Świecie. Zazwyczaj po wyłączeniu 3G klienci JAMBOX mobile mogą korzystać z pasm GSM i LTE.

  Jeżeli nie posiadasz terminala zgodnego z VoLTE, to telefon podczas odbierania połączenia przełączy się do sieci 2G, co spowoduje słabszą jakość połączeń i brak transmisji danych podczas rozmów. W skrajnym przypadku jeśli na danym obszarze nie będzie zasięgu 3G oraz 2G ale będzie zasięg LTE a twój terminal nie posiada opcji rozmów przez VoLTE nie będziesz mógł nawiązać i odebrać połączenia. W przypadku posiadania terminala zgodnego z VoLTE i posiadającego zaktualizowane oprogramowanie umożliwiające działanie tej technologii także w roamingu w zasięgu sieci LTE będziesz mógł korzystać z wysokiej jakości połączeń przez VoLTE.

  Zarówno w roamingu jak i w kraju zalecamy aktywację usługi Wi‑Fi Calling, która stanowi uzupełnienie usługi VoLTE o możliwość realizacji połączeń wysokiej jakości także za pomocą sieci Wi‑Fi. W ten sposób wykorzystasz pełnię nowoczesnych możliwości swojego telefonu gdziekolwiek będziesz. Więcej informacji o samej usłudze Wi‑Fi Calling znajdziesz na stronie www.jambox.pl/mobile/wificalling
 • Połączenia głosowe wykonywane z wykorzystaniem technologii VoLTE są taryfikowane zgodnie z cennikiem Twojej oferty (jak klasyczne połączenia głosowe) oraz nie obciążają pakietu transmisji danych.

Zrywanie połączeń VoLTE i Wi‑Fi Calling w roamingu.

 • Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez Wi‑Fi Calling, to po utracie zasięgu WiFi połączenie będzie rozłączone, żeby Cię chronić przed kosztami rozmowy wg. cennika połączeń w roamingu. Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez VoLTE musisz zakończyć połączenie żeby zacząć rozmawiać przez Wi‑Fi Calling.
 • Godziny i daty połączeń lub SMS-ów wykonanych przez VoLTE w roamingu widoczne w historii połączeń będą prezentowane w czasie rzeczywistym w Polsce, a nie w strefie czasowej miejsca docelowego, w którym zostały wykonane np. USA.
 • VoLTE pozwala na szybsze zestawienie połączenia z wybranym rozmówcą. Zauważalna jest także lepsza, bardziej czysta jakość dźwięku niż dotychczas. A wszystko to dzięki niezmiennej prędkości internetu LTE podczas rozmowy.
 • Z technologii VoLTE mogą skorzystać wszyscy Abonenci JAMBOX mobile posiadających usługę w taryfie GŁOS+SMS+MMS+LTE.
 • Aby móc skorzystać z technologii VoLTE konieczne jest:
 1. posiadanie telefonu, który wpiera tę technologię, z aktualnym oprogramowaniem systemowym, z włączoną w ustawieniach funkcją rozmów poprzez LTE;
 2. karta SIM z aktywną usługą LTE;
 3. włączona usługa VoLTE w systemach SGT;
 4. zasięg sieci LTE.
 • Nie, ponieważ obsługa technologii VoLTE także w roamingu jest rozszerzeniem dotychczasowej funkcjonalności telefonu to nie we wszystkich modelach, wspierających VoLTE w kraju, może być dostępna od razu. Jej dostępność zależy od producenta terminala, kanału dystrybucji i często wymaga aktualizacji oprogramowania.
 • Nie. Aby korzystać z VoLTE nie musisz mieć włączonej transmisji danych w opcjach telefonu. W takiej sytuacji w trakcie połączenia, logo LTE nie będzie widoczne lub będzie tylko ikonka VoLTE. (Uwaga: nie dotyczy iPhone, jeżeli transmisja danych jest wyłączona, iPhone nie wyświetla ikonek VoLTE i LTE)
 • W telefonach z systemem Android należy wejść w „Ustawienia” → „Sieć komórkowa” → i sprawdzić „Połączenie VoLTE”. Z pozycji ustawień telefonu możesz zarządzać funkcjonalnością - włączać ją i wyłączać. W zależności od sytemu operacyjnego podane ustawienia mogą znajdować się w innym miejscu.
 • Aktywację usługi można zlecić:
 1. kontaktując się z Operatorem;
 2. poprzez aplikację JAMBOX go!
 • O realizacji połączenia poprzez sieć LTE świadczyć będzie pojawienie się logo VoLTE lub aktywne logo LTE w górnej części ekranu telefonu podczas trwania połączenia.
 • Jeżeli przebywasz na ternie Polski wówczas połączenie będzie kontynuowane w ramach innej, dostępnej na danym obszarze technologii, tj. 3G czy 2G. Możesz je także kontynuować poprzez sieć Wi-Fi za pomocą usługi Wi‑Fi Calling. Jeżeli przebywasz w roamingu poza zasięgiem sieci JAMBOX mobile wówczas połączenie zostanie rozłączone. Chcąc kontynuować połączenie musisz je na nowo zestawić i będzie realizowane tak jak obecnie w technologii 3G lub 2G w zależności od zasięgu sieci roamingowej. Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez VoLTE musisz zakończyć połączenie żeby zacząć rozmawiać przez Wi‑Fi Calling.