Wi-Fi Calling w JAMBOX mobile | Telewizja JAMBOX

Nie masz zasięgu? Skorzystaj z Wi‑Fi Calling w JAMBOX mobile.

Wi-Fi Calling w JAMBOX mobile

Wszędzie tam gdzie możesz mieć problemy z zasięgiem idealnie sprawdzi się Wi‑Fi Calling.

 • Wi‑Fi Calling to usługa, dzięki której możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych nawet przy braku zasięgu sieci komórkowej.
 • Wystarczy, że telefon połączy się z dowolnym punktem Wi‑Fi dającym dostęp do Internetu i można dzwonić i odbierać połączenia, jak do tej pory.
 • Wi‑Fi Calling to usługa, dzięki, której można rozmawiać i SMS‑ować poprzez sieć Wi‑Fi bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów w telefonie.
 • To doskonałe rozwiązanie w miejscach gdzie jest słaba jakość połączeń, często pojawiają się zakłócenia lub gdzie wcale nie ma zasięgu sieci komórkowych a jest dostęp do sieci Wi‑Fi.
 • Jest także idealnym rozwiązaniem podczas wyjazdów zagranicznych. Usługa działa na całym świecie, a rozmowy wykonywane w ramach tej usługi są rozliczane jakby odbywały się w sieci JAMBOX mobile w Polsce. Dzięki temu jest się stale w kontakcie z najbliższymi bez obawy o koszty.

Co jest potrzebne aby skorzystać z usługi Wi‑Fi Calling:

Wi‑Fi Calling od JAMBOX mobile – FAQ

 • Usługa Wi‑Fi Calling to usługa dająca możliwość realizacji połączeń głosowych poprzez sieć Wi‑Fi bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów w telefonie.
 • Dzięki Wi‑Fi Calling możesz swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne czy wysyłać SMS-y/MMS-y wszędzie tam gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej lub jest on mocno ograniczony (piwnice, windy, samoloty, biurowce, centra handlowe itp.) a masz dostęp do sieci Wi‑Fi. Usługa ta jest również bardzo przydatna zagranicą - za połączenia z dowolnego miejsca na świecie zapłacisz jakbyś wykonywał je z Polski.
 • Z usługi Wi‑Fi Calling mogą skorzystać wszyscy Abonenci JAMBOX mobile posiadających usługę w taryfie GŁOS+SMS+MMS+LTE
Aby korzystać z usługi Wi‑Fi Calling musisz posiadać:
 • odpowiedni telefon, który wspiera funkcjonalności VoLTE i Wi‑Fi Calling i posiadający aktualne oprogramowanie systemowe
 • kartę SIM i aktywną usługą LTE – listę modeli telefonów oraz wymagania znajdziesz na stronie www.jambox.pl/mobile/volte
 • włączoną funkcję rozmów przez Wi‑Fi w telefonie
 • aktywną usługę VoLTE oraz Wi‑Fi Calling
 • stabilne połączenie z siecią Wi‑Fi
 • Aby włączyć funkcję rozmów przez Wi‑Fi otwórz na swoim telefonie aplikację Telefon , kliknij w „Ustawienia" i włącz „Połączenia przez Wi‑Fi". W niektórych modelach jest to także możliwe przez dedykowany skrót z ikonką Poł. przez Wi‑Fi dostępny w górnym pasku ustawień/skrótów. Pamiętaj, że funkcja ta dostępna jest jedynie na dedykowanych modelach telefonów z aktualnym oprogramowaniem. Z pozycji ustawień telefonu możesz więc zarządzać funkcjonalnością - włączać ją i wyłączać.
Aktywację usługi można zlecić:
 • kontaktując się z przedsiębiorcą telekomunikacyjnym współpracującym z SGT sp. z o.o. w dziedzinie udostępniania Usług
 • poprzez aplikację JAMBOX go!
Aktywacja usługi Wi‑Fi Calling oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi‑Fi Calling.
 • Sama usługa jest bezpłatna. Natomiast opłaty za połączenia i SMSy/MMS-y wychodzące i przychodzące wykonywane w ramach usługi są naliczane zgodnie z cennikiem podstawowym lub cennikiem Twojej oferty. Pamiętaj, że korzystając z usługi Wi‑Fi Calling w dowolnym miejscu na świecie dzwonisz tak jakbyś znajdował się Polsce w zasięgu sieci JAMBOX mobile. Przykłady: Jeżeli dzwonisz z Polski do innego kraju, to rozmowa będzie rozliczona tak, jak rozmowa międzynarodowa z Polski do danego kraju. Jeśli dzwonisz z innego kraju do Polski to rozmowa będzie rozliczona tak jak z Polski do Polski (rozmowa lokalna w Polsce). Aby mieć pewność, że będąc zagranicą rozmawiasz przez Wi‑Fi włącz tryb samolotowy w swoim telefonie.
 • Możliwość korzystania z usługi Wi‑Fi Calling oznacza pojawienie się dedykowanej ikonki słuchawki ze znacznikiem Wi‑Fi na górnym pasku wyświetlacza telefonu.
 • Jeśli podczas rozmowy stracisz zasięg Wi‑Fi a będziesz znajdował się w zasięgu sieci LTE to zostaniesz do niej automatycznie przełączony będziesz mógł swobodnie kontynuować rozmowę. Jeśli znajdziesz się w zasięgu sieci 3G lub 2G to połączenie zostanie przerwane. Jeśli natomiast przebywasz zagranicą w obu przypadkach połączenie zostanie przerwane.
 • W celu wykonania połączenia alarmowego telefon przełączy się do dostępnej sieci komórkowej 2G/3G. Jeśli w tym czasie żadna sieć komórkowa nie będzie dostępna to połączenie na numer alarmowy nie będzie możliwe.
 • Korzystając z publicznych sieci Wi‑Fi należy pamiętać, że dostęp do nich może być ograniczony przestrzennie, czasowo oraz pod względem parametrów technicznych połączenia. Połączenia wykonywane za pomocą sieci Wi‑Fi mogą być wobec tego przerywane. Administrator danej sieci Wi‑Fi może wprowadzić blokady dla konkretnych portów/protokołów aplikacyjnych, uniemożliwiając działania takich usługi jak np. Wi‑Fi Calling. W związku z tym SGT nie może gwarantować poprawnego działania usługi Wi‑Fi Calling przy użyciu publicznych sieci Wi‑Fi.
 • Tak, możliwość wysyłania i odbierania MMSów w Wi‑Fi Calling jest już wspierana. Jej dostępność zależy od producenta terminala i wymaga aktualizacji oprogramowania. Dostępność poszczególnych funkcjonalności może zależeć od wersji oprogramowania i kanału dystrybucji. SGT nie ponosi odpowiedzialności za poprawność działania usługi Wi‑Fi Calling (w tym dodatkowych funkcjonalności) na terminalach spoza listy modeli telefonów z oficjalnym wsparciem. Jeśli twój terminal nie wspiera jeszcze obsługi MMSów przez Wi‑Fi Calling to zostanie on automatycznie wysłany/odebrany przez sieć komórkową i podlega rozliczaniu niezależnie od usługi Wi‑Fi Calling, zgodnie z cennikiem dla oferty, z której Abonent korzysta. W roamingu rekomendujemy wprowadzenie telefonu w tryb samolotowy chcąc wysłać MMSa, aby nie narażać się na koszty poza terenem Polski. To oprogramowanie terminala decyduje o tym w jakiej technologii wysłać/odebrać wiadomość.

Załączniki: Regulamin usługi Wi-Fi Calling i VoLTE