Kultowe wieczorynki z JAMBOX | Telewizja JAMBOX

Kultowe wieczorynki z JAMBOX

Czy wiesz, że

Czy wiesz, że operator który dostarcza do Twojego mieszkania Internet oraz podłączył Cię do kablówki JAMBOX zbudował do Twojego budynku łącze światłowodowe? Światłowód jest najnowocześniejszym medium telekomunikacyjnym a ponieważ w tej chwili wykorzystujemy jego możliwości tylko w kilku procentach, w przyszłości planujemy zaskoczyć Cię jeszcze ciekawszymi usługami.

JAMBOX Kablówka 3 Generacji we współpracy ze Studiem Filmów Rysunkowych (SFR) w Bielsku Białej organizuje pokaz polskich filmów animowanych dla dzieci w 5 miastach aglomeracji śląskiej. W ciągu dwóch ostatnich tygodni sierpnia na osiedlach w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich i w Radzionkowie odbędą się projekcje najpopularniejszych bajek stworzonych w SFR. Telewizja JAMBOX włącza się w ten sposób do obchodów 60-lecia polskiej animacji, koordynowanego przez Polskie Wydawnictwo Audiowizualne. Pokazy zostały objęte patronatami medialnymi przez: TV Silesia, Radio Katowice, Echo Miasta, serwis naszemiasto.pl
Harmonogram pokazów filmów animowanych "Bolek i Lolek" oraz "Reksio":
 • 19.08. (wtorek) Katowice, Młodzieżowy Dom Kultury, ul.Tysiąclecia 5
 • 20.08. (środa) Katowice, Giszowieckie Centrum Kultury, ul.Mysłowicka 28
 • 21.08. (czwartek) Siemianowice Śl. Dom Kultury Chemik, ul. Niepodległości 58
 • 26.08. (wtorek) Radzionków, Centrum Kultury "Karolinka", Plac Jana Pawła II 2
 • 27.08. (środa) Bytom, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, ul. Popiełuszki 9
 • 28.08. (czwartek) Gliwice, Sala Rady Osiedla, ul. Czajki 3
 • Program pokazów:
  • 18.00 Rozpoczęcie - powitanie gości
  • 18.05 Pokaz bajek: - Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie "Postrach teksasu" - "Reksio swat" - Bolek i Lolek na wakacjach "Fałszywy dziadek"
  • 18.35 Rozdanie upominków
  • 18.40 Zakończenie
Współpraca z SFR to kolejna, po katowickiej Akademii Sztuk Pięknych instytucja, która rozpoczęła współpracę z telewizją JAMBOX. Podpisane porozumienie, poza publicznymi pokazami bajek, zakłada możliwość prezentacji kultowych filmów animowanych stworzonych przez wytwórnię w Bielsku-Białej na platformie JAMBOX dzięki usłudze wypożyczalni filmów VOD (video na żądanie). Pokazy bajek dla dzieci zostaną przeprowadzone w obiektach zlokalizowanych na terenie wybranych 6 osiedli (w siedzibach lokalnych dostawców internetu, domach kultury, bibliotekach itp.) w 5 miastach aglomeracji śląskiej. Każdy pokaz potrwa około 45 minut. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Nowoczesna telewizja kablowa powinna być czymś więcej niż tylko narzędziem do oglądania narzuconych przez nadawcę programów telewizyjnych - mówi Łukasz Sukiennik, Dyrektor marketingu SGT S.A. - Chcemy, żeby nasi klienci mogli w maksymalnym stopniu decydować o przeznaczeniu swojego telewizora a nawet zamienić go w multimedialny portal. Nietypowe programy tematyczne jak kanał ASP, dostępność polskich bajek, dostęp do Internetu, gry w telewizorze to wizja, którą już dziś udaje nam się realizować – podkreśla. Sami mamy sentyment do filmów animowanych, na których się wychowaliśmy. Zależy nam na tym aby kultywować tradycje polskiej animacji i pokazywać je szerszej publiczności - dodaje. Pokaz filmów animowanych „Kultowe wieczorynki z JAMBOX” to pierwsze w Polsce tego typu przedsięwzięcie organizowane przez telewizję kablową. Organizatorzy planują już podobne wydarzenia w kolejnych latach.
JAMBOX Kablówka 3 Generacji – to multimedialna platforma łącząca zalety telewizji kablowej (bogaty wybór kanałów, cyfrowa jakość obrazu HD i dźwięku) z cechami mediów internetowych (interaktywność, szybki dostęp do informacji). JAMBOX zamienia tradycyjny odbiornik telewizyjny w portal dający dostęp m.in. do: kanałów telewizyjnych w pakietach jakie nie są dostępne w żadnej innej telewizji, lokalnych serwisów informacyjnych (regionalne i lokalne telewizje, strony www) zasobów sieci Internet (serwisów informacyjnych, rozrywkowych i in.), treści multimedialnych gromadzonych i udostępnianych przez innych użytkowników (np. bazy zdjęć, filmów, nagrań audio). Więcej informacji: www.jambox.pl

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej (SFR) – to studio filmowe, które powstało w 1947 roku. Najpopularniejsze kreacje stworzone w SFR to postacie bajek animowanych: Bolek i Lolek, Reksio czy Koziołek Matołek. W Studiu zrealizowano dotychczas ponad 1000 filmów, które uzyskały łącznie około 250 nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Aktualnie dyrektorem SFR jest wybitny plastyk i reżyser filmów animowanych Zdzisław Kudła.

2010/03/06