Hanna | Telewizja JAMBOX

Hanna

thriller 2011, 107 min
reżyseria: Joe Wright
obsada: Saoirse Ronan, Cate Blanchett, Olivia Williams, Tom Hollander, Eric Bana

Najbliższe emisje w Cinemax HD
  • Sobota, 12.05 g. 20:00

Wyszkolona na bezlitosną zabójczynię i wychowana z dala od cywilizacji nastolatka zostaje wysłana przez ojca w niebezpieczną podróż.

Szesnastoletnia Hanna (Saoirse Ronan) dorastała w pustkowiach Arktyki. Jej ojciec (Eric Bana), były komandos i agent CIA, od najmłodszych lat szkolił ją w sztuce walki i samoobrony. Mężczyzna robił wszystko, żeby uczynić z córki perfekcyjną zabójczynię, która wymierzy sprawiedliwość za krzywdy doznane w przeszłości przez jej najbliższych. Gdy Hanna wyrusza w świat, by wykonać powierzoną przez ojca misję, jej tropem zaczyna podążać Marrisa (Cate Blanchett) - tajemnicza i bezwzględna agentka CIA. W czasie podróży Hanna odkrywa nieznane dotąd fakty ze swojej przeszłości.

Oryginalny w warstwie wizualnej, pełen napięcia thriller w reżyserii jednego z najzdolniejszych brytyjskich filmowców młodego pokolenia, zdobywcy nominacji do Złotego Globu, weneckiego Złotego Lwa, BAFTY i Europejskiej Nagrody Filmowej - Joego Wrighta (Duma i uprzedzenie, Pokuta, Solista). Sugestywną, bardzo dojrzałą kreację stworzyła w nim odtwórczyni głównej roli, Saoirse Ronan - młoda amerykańska aktorka irlandzkiego pochodzenia, która współpracowała już z Wrightem przy okazji Pokuty (za rolę Briony otrzymała nominację do Oscara). Znanej także z Nostalgii anioła czy Niepokonanych Ronan partnerują takie gwiazdy jak laureatka Oscara Cate Blanchett (Elizabeth, Aviator, Notatki o skandalu) i dwukrotnie nagrodzony statuetką AFI Eric Bana (Chopper, Monachium, Kochanice króla). Ważną rolę w filmie pełni elektroniczna muzyka grupy The Chemical Brothers. Autorem hipnotyzujących zdjęć jest Alwin H. Kuchler (nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za Morvern Callar i Kodeks 46). Hanna została uhonorowana prestiżową IFTĄ dla najlepszej aktorki (Saoirse Ronan), otrzymała ponadto nominację do nagrody londyńskich krytyków (Saoirse Ronan) i kilka wyróżnień za muzykę. Wysokie noty przyznali filmowi wytrawni recenzenci Roger Ebert i James Berardinelli.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «