Projekt Florydadramat/obyczajowy 2017, 107 min
reżyseria: Sean Baker
obsada: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto,
Bria Vinaite, Christopher Rivera

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Niedziela, 20.01 g. 21:5031-01-2019 13:00
16-02-2019 00:00
16-02-2019 10:20

Dramat obyczajowy o rezolutnej dziewczynce, która mimo przeciwności losu celebruje każdy dzień swojego życia.

Pełna pozytywnej energii Moonee (Brooklynn Prince) ma sześć lat i mieszka ze swoją matką Halley (Bria Vinaite) w motelu Magic Castle, który zlokalizowany jest podupadającym budynku przypominającym kiczowaty pałac z bajki. Dziewczynka całe dnie spędza z paczką swoich przyjaciół. Dzieciaki cieszą się wakacjami na całego. Sześciolatka nie ma pojęcia o kłopotach finansowych matki i zdaje się być najszczęśliwszym dzieckiem na całym świecie.

Niezależne amerykańskie kino pokazujące zmagania z losem niezamożnej samotnej matki. Historia opowiedziana jest z perspektywy jej sześcioletniej córki, która mimo niesprzyjających okoliczności ma radosne dzieciństwo. Beztroska dziewczynki stoi w opozycji do trudności, z jakimi każdego dnia musi się mierzyć jej matka.

Za kamerą filmu stanął zdobywca czterech nominacji do nagrody Independent Spirit Sean Baker (Mandarynka), a w główne role wcielają się Willem Dafoe (nominacje do Oscara, Złotego Globu oraz BAFTY za stworzoną przez siebie kreację), Brooklynn Prince (Monsters at Large), Valeria Cotto, Bria Vinaite oraz Christopher Rivera. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków, zdobywając wiele prestiżowych wyróżnień.Zobacz inne polecane w TV «